O nás

Jsme malá chovatelská stanice zaregistrovaná od roku 2012 u FIFe a jsme členy ZO Moravia Cat Club.

Počátek všeho se datuje již na červen roku 2010, kdy jsme si pořídili od svých přátel domácí kočičku IZI. Tuto jsme si dovezli domů v jejích 6ti týdnech, jiná možnost nebyla s ohledem na situaci u původních majitelů. Důsledek toho je ten, že se na nás Izinka hodně upnula a je plachá. Bylo vidět, jak moc jí chybí kontakt s vrstevníky. Bylo tedy jen otázkou času, kdy jí pořídíme kočičího kamaráda.


Na podzim roku 2010 jsem si náhodou přečetla v  časopise Vlasta krásný článek o plemeni burmilla a okamžitě jsem se
do tohoto plemene zamilovala – v první řadě pro jeho úžasnou povahu a v neposlední řadě pro jeho eleganci a půvab.
O plemeni burmilla se můžete také mnohé dozvědět v článku, který vyšel v časopise "Moje kočka" 11/2009.


Od té doby jsem věděla, že jakmile budeme Izince pořizovat kamaráda, bude to jedině burmilla. Nedlouho poté jsem se dočkala a dovezla si ještě téhož roku v prosinci z Prahy toho nejumazlenějšího a samozřejmě nejkrásnějšího burmillího kocourka z chovatelské stanice Simran*CZ paní MUDr. Šárky Štědronské. Jeho honosné jméno Ferdinand Louis de Simran jsme zkrátili a neřekneme mu jinak než ŠIMI.


S Šimim jsme absolvovali řadu úspěšných mezinárodních výstav v ČR i v zahraničí a nyní je nositelem titulu Grand International Champion a již má našlápnuto na dosažení titulu Supreme Champion.


O rok později jsme si dovezli domů ze stejné chovatelské stanice paní MUDr. Šárky Štědronské tentokrát burmillí holčičku Hitomi Simran. Tuto oslovujeme TOMI. Tominka dosud získala titul Champion. Největší ocenění by zasloužila za to, jakou je pečlivou, starostlivou a vzornou maminkou svých krásných koťátek.

Na tomto místě bych chtěla poděkovat mým kamarádkám Sašce a Idě, rovněž chovatelky burmillek, za jejich podporu
a sdílení našich kočičích radostí i starostí. Velký dík patří i dalším chovatelkám, jejichž chovatelské stanice máme v záložce Odkazy - Spřátelené chovatelské stanice.

Copyright © 2013 Milla Moravia | chov koček burmilla | Designed by Nikola Arcanidu